Rama nderon ambasadorin norvegjez me “Çelësin e Qytetit”

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka nderuar ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl, për angazhimin e tij në rritjen e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se ka pritur në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl.

Gjatë takimit, Rama i dhuroi ambasadorit “Çelësin e Qytetit”, në shenjë respekti dhe falënderimi për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Ai e ka falënderuar ambasadorin për angazhimin dhe kontributin e vazhdueshëm në forcimin e marrëdhënieve mes shteteve të tyre.

“Kënaqësi të prisja mikun e kryeqytetit, ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl. E falënderova për angazhimin dhe kontributin e vazhdueshëm në forcimin e marrëdhënieve mes shteteve tona dhe në shenjë nderimi i dhurova ‘Çelësin e Qytetit’. Të presim sërish në Prishtinë!”, ka shkruar Rama në rrjetin social Facebook.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika