Rama për “Defender Europe 2023”: Ngjarja më e rëndësishme e vitit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se stërvitja ushtarake Defender Europe 2023 është ngjarja më e rëndësishme ushtarake e vitit, dhe do të zhvillohet në Tiranë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

Për të dytën herë, Shqipëria është nikoqire e stërvitjes më të madhe ushtarake në Evropë.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka nisur ditën me një postim rreth kësaj çështjeje, ku ka thënë se kjo është ngjarja ushtarake më e rëndësishme e vitit.

Rama theksoi se trupat e mjetet ushtarake amerikane dhe shqiptare do të zbarkojnë në sheshin e Tiranës.

“Mirëmëngjesi! Dhe me ftesën që të bashkoheni sot në ngjarjen më të rëndësishme ushtarake të vitit #DefenderEurope23, ku trupat dhe mjetet ushtarake amerikane, shqiptare dhe partnerë zbarkojnë në Tiranë në sheshin ‘Nënë Tereza’, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama në Facebook.

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika