Rama uron qytetarët për Ditën e Verës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka uruar qytetarët për 14 Marsin, Ditën e Verës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka uruar qytetarët për Ditën e Verës, përmes një postimi në rrjete sociale.

“Mirëmëngjes. Dhe me kënaqësinë që më në fund po çel gjethi, ju uroj një 14 Mars me këmbë të mbarë për stinën e re”, ka shkruar kreu i qeverisë shqiptare.

Me rastin e Ditës së Verës, në Tiranë janë organizuar një sërë aktivitetesh. Festa do të kulmojë me një koncert në sheshin “Skënderbej”, ku në orën 13:00 do të performojë këngëtarja shqiptare Enisa.

Mbrëmja do të mbyllet me një “Street party”në zonën e ish-Bllokut dhe shfaqja më e madhe e dronëve në rajon në zonën e Liqenit Artificial.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika