Ramiz Kelmendi flet për Dukagjinin pas zjarrit të depove të ELKOS-it në Pejë

Pronari i qendrës tregtare “ELKOS”, Ramiz Kelmendi, ka folur pas zjarrit të qendrës së ELKOS në Pejë.

Në një përgjigje për Dukagjinin, Kelmendi ka thënë se nuk është në dijeni për numrin e të lënduarëve dhe dëmin e shkaktuar nga zjarri.

“Të lënduar nuk ka sa e di unë…sa për dëmin, nuk mund të them asgjë me siguri derisa të përfundon”, ka deklaruar ai.

Ndryshe, RTV Dukagjini sjell pamje direkt nga vendi i ngjarjes.

Zjarr i madh në Pejë, digjen depotë e ELKOS-it (VIDEO)

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika