Raportimet për atentat, Haradinaj: Gabim plasimi informatave të tilla në publik

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-sw

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se është gabim nxjerrja në publik i informatave për mundësinë e atentateve ndaj politikanëve të partive opozitare në Kosovë.

Haradinaj, tha se edhe ai dhe pjesëtarë të partisë së tij, më herët janë kërcënuar me jetë, por nuk i kanë bërë publike, sipas tij me këto çështje duhet të merren organet e rendit.

Por, ai ka theksuar se çdo informacion duhet të trajtohet me seriozitet nga organet e drejtësisë në Kosovë.

“Sa më përket mua dhe AAK-së, e kam princip që të mos I diskutoj në publik, natyrat e këtilla, mundem të them se në periudha të caktuara, ju kemi ekspozu kërcënimeve të caktuara. Dikur janë bërë publike nga organet e rendit”, ka thënë ai.

“Për mua është gabim, nxjerrja në publik, në fazë të hershme nëse ka informacione të tilla, sepse dëmtohen hetimet I krimit, krijohet ndjenjë jo e mirë, kur kemi problem të tjera. Po përsëritet situatat kur një temë e ka mbulu tjetër”, ka vijuar Haradinaj.

Haradinaj i bëri këto komente i bëri pas raportimeve se politkanëve të partive opozitare u është planifikuar atentat.

Ndër ta ishte, Lumir Abdixhiku, Memli Krasniqi dhe disa deputetëve të tjerë nga LDK dhe PDK.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim...

Në një video të siguruar nga RTV Dukagjini janë parë pajisje të rënda të KFOR-it duke  duke kaluar në rrugën Vushtrri-Mitrovicë për të vazhduar...

Të fundit nga rubrika