Raportohet për dhunim të një gruaje në Gjilan

Policia e Kosovës, ka njoftuar se është raportuar për një rast të dhunimit ndaj një gruaje në komunën e Gjilanit

Foto: Monika Skolimowska

Një grua ka raportuar në Polici se dyshon se një grua tjetër është dhunuar në komunën e Gjilanit.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, pas këtij raportimi është njoftuar prokurori përkatës.

Rasti është duke u hetuar më tej nga njësitet policore.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar se dyshon se ndaj viktimës femër kosovare është kryer rasti dhunim. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori, i cili e ka cilësuar rastin, ndërsa njësitet policore janë duke e trajtuar rastin”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika