Reagon Murati: Edhe sonte një marrëveshje që rrezikon funksionalitetin e brendshëm të Kosovës

Valon Murati, Lëvizja për Bashkim

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka reaguar pas arritjes se dakordimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për aneksin e zbatimit të planit evropian.

Murati ka thënë se kjo marrëveshje e zgjidh problemin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ndërsa u harrua çështja e reciprociteti për Luginën e Preshevës.

“Edhe sonte pajtueshmëri për marrëveshje që nuk zgjidh problemet në mes të Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë ai.

“Edhe sonte reciprociteti u harrua e Kosova Lindore dhe shqiptarët atje u injoruan”.

“Edhe sonte një marrëveshje që rrezikon funksionalitetin e brendshëm të Kosovës”, ka shkruar kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika