Reagon Mushkolaj, pas publikimit të aneksit/ Dështimi ka emër: Albin Kurti

Analisti politik, Imer Moshkolaj ka vlerësuar se krejt aneksi i zbatimit të planit evropian është i fokusuar vetëm në një pik në atë të themelimit ta Asociacionit.

Imer Mushkolaj

Marrëveshja në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiqit, për aneksin e zbatimit të planit evropian që këta të fundit ishin dakorduar më 27 shkurt, në Bruksel, ka ngjallur reagimin e analistit politik të Imer Moshkolajt.

Mushkolaa e ka vlerësuar se aneksi i zbatimit të planit evropian është i fokusuar vetëm në një pik në atë të themelimit ta Asociacionit.

“Thuajse krejt aneksi i zbatimit merret veç me një pikë të marrëveshjes -themelimin e Asociacionit”.

Më tutje Mushkolaj  ka thënë se “dështimi ka emër: Albin Kurti”.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika