Reagon ndaj marrëveshjes së Ohrit, ish-presidenti i Serbisë: Historia jonë nuk mban mend një mashtrim të tillë të qytetarëve!

Tip i marrëveshjes së Ohrit sipas ish-presidentit të Serbisë, Boris Tadiq, nuk duhet të nënshkruhen Vuçiq po mashtron qytetarët serb

Ish-preisdeti i Serbisë, Boris Tadiq

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, ka reaguar pas dakordimit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiqit, në Ohër për zbatimin e planit evropian.

Tadiq ka thënë se kur Vuçiq thotë nuk e kamë nënshkruar marrëveshjen është duke i mashtruar  se sipas Tadiqit këto marrëveshje janë vetëm me zotim dhe nuk nënshkruhen.

“Vuçiq përsërit hapur se nuk e ka nënshkruar marrëveshjen. Qytetarët tanë duhet ta dinë se kjo marrëveshje nuk duhet as të nënshkruhet, sepse tashmë është pranuar si platformë për negociata në të cilat Vuçiq është shumë i përfshirë”, ka shkruar në Twitter ish- presidenti i Serbisë.

“Historia jonë nuk mban mend një mashtrim të tillë të qytetarëve!”, ka përfunduar Tadiq.

Shija e redaktorit

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Botim i ri edukativ – “Shprehi të mira, fëmijë të...

Në kuadër të lëndës me zgjedhje “Edukimi për shëndetin”, klasat e dyta, nga viti shkollor 2024/25, do të kenë në bankat shkollore librin "Shprehi...

Të fundit nga rubrika