Reagon nënkryetari i Prishtinës: Kjo gjendje është e papranueshme dhe nuk do ta tolerojmë

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka reaguar pasi punëtorët e mirëmbajtjes së qytetit kanë hyrë në grevë.

Zogaj ka thënë se gjendja është alarmante në kryeqytetin e Kosovës, por sipas tij, “kjo gjendje është e papranueshme” dhe komuna e Prishtinës “nuk do ta tolerojë”.

“Jemi duke u marrë’ intenzivisht me këtë problem dhe shpejt arrijmë marrëveshje!”, ka përfunduar ai.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të nënkryetarit të Prishtinës.

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika