Reagon Selimi: Ajo që po dëgjoj në këtë moment nga Ohri është se nuk ka “asnjë marrëveshje”

Petrit Selimi, ish-ministri i jashtëm i Kosovës

Ish-ministri Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi, ka shpalosur informacionet që ai është duke i marrë nga burime e tij, dhe, sipas tij, nuk ka as një marrëveshje ndërmjet kryeministri të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit Aleksandar Vuçiq, në Ohër.

Sipas tij, ndërmjetësuesit janë duke i shtuar përpjekjet që të ketë një rezultat konkret nga ky takim.

“E po. Ajo që po dëgjoj në këtë moment nga Ohri është se nuk ka ‘asnjë marrëveshje’”.

“Të dërguarit që punojnë shumë për të shpëtuar përpjekjen.”  ka shkruar ish-kryediplomati i Kosovës.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika