Reagon Vasfije Krasniqi e mbështet marshin për ish-krerët e UÇK-së: Me zemër jam me ju

"Ju ftoj që me 2 prill, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, të bashkoheni e të marshoni. Me zemër jam me ju”, ka qenë thirrja e Vasfije, Krasniqi

Ish-e mbijetuar e dhunës seksuale dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vasfije Krasniqi, ka reaguar duke e mbështetur protestën e thirrur nga Iniciativa “Lira ka emër” duke thënë se çlirimtarët e Kosovës janë të vetmit që po ballafaqohen me drejtësinë ndërsa përdhunuesit e 20 mijë grave kosovarë ende janë të lirë.

“Drejtësia – kaq shumë e kërkuar nga unë dhe mbi 20 mijë gra tjera në Kosovë, viktima të dhunës seksuale, nuk erdhi asnjëherë. Kriminelët serbë, shkaktarë të këtyre dhunimeve, akoma enden të lirë nëpër Serbi”.

“Fatkeqësisht, sot, të vetmit të cilët po ballafaqohen me një proces gjyqësor janë çlirimtarët tanë, ish-krerët e UÇK-së”, ka thënë ajo.

“Ju ftoj që me 2 prill, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, të bashkoheni e të marshoni. Me zemër jam me ju”, ka përfunduar ajo.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të, Vasfije Krasniqit.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika