Reagon Vasfije Krasniqi e mbështet marshin për ish-krerët e UÇK-së: Me zemër jam me ju

"Ju ftoj që me 2 prill, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, të bashkoheni e të marshoni. Me zemër jam me ju”, ka qenë thirrja e Vasfije, Krasniqi

Ish-e mbijetuar e dhunës seksuale dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vasfije Krasniqi, ka reaguar duke e mbështetur protestën e thirrur nga Iniciativa “Lira ka emër” duke thënë se çlirimtarët e Kosovës janë të vetmit që po ballafaqohen me drejtësinë ndërsa përdhunuesit e 20 mijë grave kosovarë ende janë të lirë.

“Drejtësia – kaq shumë e kërkuar nga unë dhe mbi 20 mijë gra tjera në Kosovë, viktima të dhunës seksuale, nuk erdhi asnjëherë. Kriminelët serbë, shkaktarë të këtyre dhunimeve, akoma enden të lirë nëpër Serbi”.

“Fatkeqësisht, sot, të vetmit të cilët po ballafaqohen me një proces gjyqësor janë çlirimtarët tanë, ish-krerët e UÇK-së”, ka thënë ajo.

“Ju ftoj që me 2 prill, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, të bashkoheni e të marshoni. Me zemër jam me ju”, ka përfunduar ajo.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të, Vasfije Krasniqit.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika