Real Madrid beson se ka ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshëm për të nënshkruar me Bellingham

Anglezi do të vendosë së shpejti të ardhmen e tij në futboll, por klubi spanjoll, Real Madrid beson se ka ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshëm për të nënshkruar me Bellingham

Jude Bellingham

Real Madridi është i vendosur të nënshkruajë me anglezin, Jude Bellingham dhe ata besojnë se kanë ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshëm për të përfunduar transferimin e anglezit.

Los Blancos kanë treguar respektin e tyre ndaj klubit të tij, Borussia Dortmund, të cilët janë informuar për lëvizjet e Real Madridit, pasi institucioni spanjoll është i prirur të ruajë marrëdhëniet e tij të mira me klubin e Bundesligës.

Sipas raportimit nga Marca, Bellingham e di se sa larg mund të shkojë Real Madridi dhe ka pranuar qëndrimin e drejtuesve të klubit. Kjo nuk do të thotë se është arritur një marrëveshje, por ai është i vetëdijshëm se çfarë mund të ofrojë Real Madrid për sa i përket pagës dhe kohëzgjatjes së kontratës.

Gjithashtu sipas raportimit, Anglezi e di se nxitja kryesore në rastin e Real Madridit është ajo që do të përfaqësonte për të veshur fanellën e tyre historike.

Konkurrentët për të nënshkruar Bellingham

Manchester City, Liverpool dhe Paris Saint-Germain janë gjithashtu të interesuar për të blerë shërbimet e tij dhe Real Madridi është i vetëdijshëm se mund të mos jetë në gjendje të bëjë një ofertë më të mirë se PSG -ja , e cila mund t’i ofrojë atij një kontratë fitimprurëse pavarësisht humbjeve prej 359 milionë eurosh.

Megjithatë, ata besojnë se kanë avantazhe të tjera që bënë që lojtarët si Aurelian Tchouameni , Eduardo Camavinga apo Endrick t’i zgjedhin ata ndaj gjigantëve të Ligue 1.

Lexo edhe: Real Madrid nuk do të hyjë në ankand për Bellingham

Hapat e ardhshëm në ndjekjen e Bellingham

Ndërkohë, presidenti i Borussia Dortmund, Aki Watzke është duke pritur që Bellingham ta informojë për vendimin e tij përfundimtar për të ardhmen e tij përpara se të negociojë me një klub tjetër.

Ekzekutivi më i lartë i klubit do të duhet së pari të kalojë në bordin e drejtorëve të Dortmundit , i cili kryesohet nga Christian Kullman dhe përbëhet nga shtatë persona të tjerë.

Pasi t’i jepet miratimi, ai më pas do të ulet për të negociuar largimin e tij.

Duhet të theksohet se kontrata e Bellingham nuk përfshin një klauzolë lirimi, kështu që Borussia Dortmund do të kërkojë 120 milionë euro, ndërsa Real Madridi është i gatshëm të paguajë 100 milionë euro plus variablat.

Ndërkaq, Real Madridi duhet të jetë në dijeni se klubet e tjera do të përpiqen ta joshin lojtarin me oferta shumë më të larta se vlera e tij në treg.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim...

Në një video të siguruar nga RTV Dukagjini janë parë pajisje të rënda të KFOR-it duke  duke kaluar në rrugën Vushtrri-Mitrovicë për të vazhduar...

Të fundit nga rubrika