Real Madrid: Marrëveshje 100 milonë euroshe për Tchouameni-n

Real Madrid ka arritur një marrëveshje verbale me AS Monaco për të nënshkruar me mesfushorin francez Aurelien Tchouameni, në një paketë totale në vlerë rreth 100 milonë euro

Aurelien Tchouameni

Real Madrid ka pasur një marrëveshje verbale me As Monaco, ku pas kësaj marrëveshjeje verbale, klubet e futbollit Real Madrid dhe As Monaco janë në procesin e finalizimit të dokumentacionit dhe procedurave, në mënyrë që të firmoset dhe të shpallet zyrtarisht transferimi i 22-vjeçarit.

Tchouameni ka vendosur që së fundmi të bashkohet me madrilenët, edhe pse interesimi për të ka qenë edhe nga klubi i Paris Saint German, Liverpool dhe Manchester United.

Tchouameni përfundoi i treti në Ligën 1 këtë sezon në skuadrën e Monakos. Ai luajti 35 herë në ligë duke shënuar tri gola, dy asistime si dhe 11 paraqitje në garat evropiane.

Tashmë po punohet për të bërë gati kontratat dhe më pas të nënshkruhen mes Real Madridit dhe Monakos.

Duke hedhur rrjetën më gjerë, Tchouameni ka regjistruar minutat e pesta më të larta në mesin e lojtarëve nën 23 vjeç, në pesë ligat më të mira evropiane që nga fillimi i 2020-2021.

Për një lojtar kaq të ri, ai arrin në Bernabeu me përvojë.

Ilustrim

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika