Real Madrid triumfon me titullin e 35-të në La Liga

Fitorja dominuese ndaj Espanyol-it

Ditën e shtunë ekipi i Real Madrid-it ka fituar titullin e 35-të të La Ligës pas fitores ndaj Espanyol duke dhënë rezultatin 4-0.

Madridi fitoi edhe Superkupen spanjolle në janar, tanimë ky titull është trofeu i dytë i klubit për sezonin 2021-2022.

Futbollistët shihen se po e festojnë fitoren dhe janë të lumtur, pas disa postimeve në Facebook, ku aty shihet se në festë u bashkuan edhe familjarët e lojtarëve.

Në fushën e “Santiago Bernabeu”, këndohej kënga “Let’s Go Champions.

Menaxheri Carlo Ancelotti bëhet trajneri i parë që fiton titullin në ligat “top pesë” të Evropës. “Është emocionuese. Është një arritje. Sezoni që kemi pasur në ligë ka qenë spektakolar, me shumë qëndrueshmëri. Është falë punës së lojtarëve dhe angazhimit të tyre. Sot duhet të festojmë, unë duan të festojnë.” Tha menaxheri.

“Më mbush me krenari. Më pëlqen ajo që bëj, dhe pesë ligat “që kam fituar” do të thotë se kam bërë mjaft mirë. Jam krenar që jam këtu dhe kam fituar trofe për Real Madridin,” u shpreh Ancelotti.

Tanimë më shumë se çdo klub, Real Madrid ka fituar La Ligën gjithsej 35 herë.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika