Real Madridi kampion i Champions League 2022

Real Madrid në minutën e 58-të aksionin e nisur me një super gol nga ana e Real Madrid-it, kështu ka dalë në epërsi nga goli i Vinicius Junior pas një super pasimi nga Modriç, kështu ka siguruar titullin 14 të Champions Leguae

Real Madridi ka triumfuar me një rezultat minimal 0:1 ndaj Liverpool-it, duke e përmbyllur në formën më të mirë sezonin 2021/22.

Real Madrid në minutë e 90+1 kishte bërë zëvendësimin e fundit, ku e kishte larguar shënuesin e golit të epërsisë Vinicius Junior dhe në vendin e tij e kishte futur në ndeshje Rodrygo.

Madrilienët edhe në minutën e 89-të kishin bër zëvendësim, ku e kishte larguar Luka Modriç, ndërsa në vendoi e tij, ishte futur Dani Ceballos.

Ishte minuta e 85-të kur kishte ndodhur zëvendësimi i parë për Real Madrid, ku ishte larguar Federico Valverde, e në vendin e tij ishte futur në fushë Eduardo Camavinga.

Në minutën 83-të kishte një kundërsulm të shpejt nga ekipi i Real Madrid-it por që kishin gabuar në pasin e fundit.

Salah në minutën 82-të në aksione por Courtois kishte bërë mrekullinë përballë tij.

As devijimi i topit në minutën 80 nuk kishte portierin Courtois të Real Madrid-it

Ndërsa në minutën e 77 ishin bërë dy zëvendësime për Liverpool-in.

Ku ishte larguar Jordan Henderson dhe Thiago Alcantara kurse ishin futur në lojë Naby Keita dhe Roberto Firmino.

Mohammed Sallah, kishte tentuar të shënojë por, transversalja e kishte shpëtuar Real Madrid-in.

Portieri i Real Madrid-it po konfirmohet si një “mur” i pakalueshëm, duke mbrojtur më shumë se 5-6 raste të pastra.

Gjithashtu, në minuta e 65-të është bërë zëvendësimi i parë për Liverpool-in, ku ishte larguar, Luis Dias edhe në vendin e tij ishte futur Diogo Jota.

Edhe në minuta 69-të, për Liverpool-in problemi i vetëm ishte portieri Courtois, i Real Madrid-it.

Është shënuar goli i epërsisë në Stade de France nga Vinicius Junior

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika