Real Sejdiu, djaloshi më i dashur në stadiumin “Zahir Pajaziti”

Stadiumi "Zahir Pajaziti" është vendi i tij i preferuar

Qysh si fëmijë ishte gjithmonë pas Llapit.

Në ditë të bukura, e të hidhura, ai ishte gjithmonë afër klubit të zemrës.

Stadiumi “Zahir Pajaziti” është vendi i tij i preferuar.

Real Sejdiu është ekonomi i KF Llapit, dhe njëkohësisht djaloshi më i dashur te ekipi nga Podujeva.

“Me Llapin jam qysh si fëmijë. I kam ndihmu klubin çka kanë pasë nevojë, pastaj klubi më ka afru. Me staf dhe lojtar i kemi punët shumë mirë. Kalojmë shumë bukur, me trajnerët”.

Ai tha se ka marrdhënie fenomenale me trajnerin Tahir Batatina dhe shpalosi kujtimin më të bukur.

“Me trajnerin Tahir Batatina shkoj shumë mirë. Në stërvitje, në stadium. Asnjë problem se kam pasur kurrë me të. Kujtimi më i mirë me Llapin është fitimi i kupës”.

Sejdiu shpreson që Llapi ta mbyllë këtë sezon në vendin e parë të Superligës.

“Shpresoj që ta mbyllim sezonin në vendin e parë dhe të shpallemi kampion”.

Reali e vazhdoi punën e tij të zakonshme edhe prapa kamerës së RTV Dukagjinit.

Nga bardhëkaltërit nuk e mendon të largohet ndonjëherë.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika