Reali në gjysmëfinale, eliminon City-n në penallti

Foto: Marca

Real Madrid dhe Manchester City zhvilluan një ndeshje spektakulare, ku në kohën e rregullt nuk kishte fitues 1-1 (4-4), por pas penalltive fitues dolën mbretërit Los Balancos.

Tani ëndrrat e Manchester Cityt për të fituar Ligën e Kampionëve u shkatërruan pas një humbjes dramatike në penallti ndaj Real Madridit.

Bernardo Silva dhe Mateo Kovacic të dy humbën nga pika, duke mbetur rezultati 4-3 me penallti.

Rodrygo i kishte dhënë Realit një epërsi të hershme në ndeshjen e dytë në Etihad Stadium, por City përndryshe dominoi dhe, pasi krijoi një sërë rastesh, më në fund bëri 1-1 përmes Kevin De Bruyne në minutën e 76-të.

De Bruyne hodhi poshtë një shans të mirë për të fituar barazimin në kohën normale dhe Erling Haaland kishte goditur traversën por pa rezultat.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika