Reduktime të ujit në Fushë-Kosovë, Obiliq, Podujevë e lagjen “Kalabria”

Gjatë mëngjesit të së enjtes, KRU Prishtina ka njoftuar se do të ketë reduktime të ujit të pijshëm në Lagjen Kalabria në kryeqytet, në komunën e Fushë Kosovës, Obiliq dhe Podujevë

Të enjten e 19 janarit, Kompania rajonale e ujësjellësit, “Prishtina” ka njoftuar për shkak të reshjeve atmosferike do të ketë reduktim të ujit në Fushë-Kosovë, Obiliq, Podujevë dhe në Lagjen Kalabria, në kryeqytet.

Ndërsa për komunën e Drenasit kanë thënë se mund të kalojën me autocisterna.

“Fushë-Kosova së bashku me Zonën Industriale, Lagjja Kalabria, Obiliqi do të ketë reduktim të ujit duke filluar nga ora 10:00 dhe do të zgjasë deri në 16:00. Ujë do të ketë nga ora 16:00-20:00, pastaj reduktimi nga ora 20:00-04:00 të mëngjesit” thuhet ndër të tjera njoftimet zyrtare të KRU Prishtinë.

Në vend më të rënduar, siç thuhet njoftimi, e kemi në komunën e Drenasit, por autocisternat bëjnë të lejojnë.

“Poashtu në Fushë Kosovë në kohë të reduktimit do të vendosim autobot për të kaluar me ujë deri në tejkalimin e ndryshimeve” thuhet në njoftim.

Sipas tyre, fshatrat e Podujevës do të reduktohen gjatë ditës rreth tri orë.

Kjo gjendje të bëjë të gjithë deri në qetësimin e kushteve, sipas njoftimit.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika