Rënie e rasteve, vetëm dy qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, bëhet e ditur se nga 612 testime, dy qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës,(IKShPK) ka njoftuar se nga 612 testime, dy qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Ndërsa, gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Të hënën, janë shëruar 29 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224 mijë e 645.

Ndërsa në total numri i rasteve aktive është 363.

Në 24 orët e fundit, janë dhënë 32 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit, në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1 milion e 827 mijë e 56 doza të vaksinës.

Deri më sot, 822 mijë e 330 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Ndërsa doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19, deri më sot, janë dhënë, gjithsej, 101 mijë e 996.

May be an image of text

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika