Reshjet e shiut në Podujevë, Bulliqi: Është rënduar gjendja e shtretërve të lumenjve dhe qarkullimi në komunikacion

“Situata është e menaxhueshme, ndërsa si institucione lokale i kemi bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në rast të përkeqësimit të situatës nga reshjet e shiut ditëve në vijim”, ka shkruar Bulliqi.

Kryetari i Komunë së Podujevës, Shpejtim Bulliqi

Gjatë të premtes dhe së shtunës reshjet e dendura të shiut kanë  rënduar gjendjen e shtretërve të lumenjve dhe qarkullimin në komunikacion në Podujevë.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Shpejtim Bulliqi, ku nëpërmjet një postimi në Facebook njoftoi se ka përcjellë gjendjen nga afër në fshatrat Batllavë, Gerdoc, Bellopojë, Lluga dhe Siboc.

“Situata është e menaxhueshme, ndërsa si institucione lokale i kemi bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në rast të përkeqësimit të situatës nga reshjet e shiut ditëve në vijim”, ka shkruar Bulliqi.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika