Rexha për koncertin në Zvicër: Nuk u arrestua askush, ishin dezinformata

Shkuan në koncert në Zvicër, por u raportua se VIP-at shqiptarë u arrestuan. Labinot Rexha thotë se ishin dezinformata

Labinot Rexha, këngëtar

Ditë më parë, gjatë një koncerti, më 13 prill në Zvicër, u raportua se u arrestuan këngëtarë të njohur të skenës muzikore.

U tha që Soni Malaj, Don Phenom e Sinan Vllasaliu u arrestuan, por, sipas këngëtarit Labinot Rexha, kjo nuk ka qenë e vërtetë.

“U mbajtën në kontrollë, sepse nuk i kanë pasur pasaportat me vete,” tha Labinot Rexha.

Labinot Rexha, në emisionin “Rreth e Rrotull”, ka thënë se këto ishin dezinformata.

“Policia i kontrolloi të gjithë, por në hotele i kanë mbajtur edhe një orë deri sa i kanë kontrolluar pasaportat Sinanit e të tjerëve, nuk i kanë mbajtur 48 orë, është dezinformatë ajo që ka dalë,” tha Rexha.

Intervista e plotë: 

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika