Rexhaj i LVV-së për Arifin: Pozicionimi i tij i qartë u vërtetua sot, pasi asamblistët e Vuçiqit, Daçiqit e shpëtuan të mos rrëzohej

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arber Rexhaj, e ka akuzuar kryetarin e Luginës së Preshevës, Shqipërim Arifin, për pozicionim të qartë kundër Qeverisë së Kosovës. Dy asamblistë, Branko Trajkoviq dhe Stefan Andjelkoviq, të partive të Vuçiqit dhe Daçiqit, sipas Rexhës, e kanë shpëtuar Arifin nga rrëzimi nga pozita e tij si kryetar i Preshevës

ilustrim

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arber Rexhaj, ka reaguar duke e akuzuar kryetarin e Luginës së Preshevës, Shqipërim Arifin, se “pozicionimi i tij është i qartë, edhe sot u vërtetua”.

Pasi sipas Rexhës “dy asamblistët, Branko Trajkoviq dhe Stefan Andjelkoviq, njëri nga partia e Vuçiqit e tjetri nga ajo e Daçiqit e shpëtuan sot Kryetarin e Preshevës që të mos rrëzohej nga pozita që ka”.

Më tej, Rexhaj i LVV-së e ka akuzuar Arfin duke thënë se ky i fundit është kundër Qeverisë së Kosovës.

“A ky i fundit vazhdon të flasi broçkulla gjithandej kundër Qeverisë së Kosovës e Lëvizjes VETËVENDOSJE!”, ka përfunduar Rexhaj në Facebook.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika