Richarlison: Eliminimi i Brazilit nga Kupa e Botës ishte më keq se humbja e një anëtari të familjes

Sulmuesi i Tottenhamit nuk e ka pritur mirë eliminimin nga Kupa e Botës në Katar, në çerekfinale

Foto ilustrim

Kanë kaluar më shumë se një muaj qëkur Brazili u eliminua nga Kupa e Botës në Katar, nga Kroacia në çerekfinale.

Duke qenë se ata ishin favoritët për titull, shumë nga lojtarët brazilianë të pranishëm në atë ndeshje janë ende në zi dhe po tregojnë pikëllimin e keqardhjen e tyre të thellë.

Një lojtar i tillë është sulmuesi i Tottenham Hotspu, Richarlison, i cili ishte një nga lojtarët kryesorë për kombëtaren braziliane në Katar, pasi shënoi një nga golat më të mirë të turneut në fazën e grupeve.

Brazili pritej të arrinte të paktën gjysmëfinalen ku do të përballej me Argjentinën, në një lojë historike, por u eliminuan nga Kroacia me penallti në çerekfinale.

Ankthi u ndje nga brazilianët në të gjithë botën, veçanërisht pasi u desh të shihnin rivalët kryesorë Argjentinë duke ngritur trofeun, por askush nuk e ndjeu më shumë se lojtarët.

Richarlison e krahason eliminimi nga Kupa e Botës me një vdekje

Duke folur në një zonë të përzier kohët e fundit për ESPN, Richarlison nuk u përmbajt kur u pyet për zhgënjimin.

“Ishte një goditje, mendoj më keq se humbja e një familjari”, ka thënë ai.

“Ishte e vështirë të shërohesha, sot e kësaj dite kur shikoj video në rrjetet sociale dhe më vjen keq.

Por ne duhet të vazhdojmë. Unë jam ende i ri, mendoj se kam ende një ose dy Kupa Bote për të përfunduar.

Do të vazhdoj të punoj shumë që gjërat të fillojnë të rrjedhin sërish, golat të fillojnë të dalin, gjë që di të bëj në fushë”, ka shtuar ai.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika