Richarlison me një super gol ndaj Serbisë, thellohet epërsia

Richarlison

Përsëri më një asistim nga Vinisius Jr ka shënuar gol Riacharlison në minutën e 73-të.

Ky ishte goli i nëntë i Richarlison për Brazilin në shtatë ndeshje këtë vit.

Në minutën  e 76-të u bë një ndryshim i dyfishtë për Brazilin: Fred dhe Rodrygo zëvendësojnë Lucas Paqueta dhe Vinicius Jr. Para ndeshjes, nuk ishim të sigurt nëse Vinicius do të fillonte. Ai bëri punë të mirë: i asistoi të dy golat dhe ishte i rrezikshëm gjatë gjithë kohës.

Richarlison kalon në epërsi Brazilin kundër Serbisë

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Tentim grabitje e armatosur në një market të Gjilanit

Një tentim grabitje ka ndodhur në komunën e Gjilanit, më saktësisht në marketin Tina. Punëtorët e marketit ia kanë dalë t'ia marrin armën nga dora...

Kosova me rrugë të pasigurta, pothuajse çdo 25 minuta një...

Në rrugët e Kosovës gjatë vitit 2020, kishin ndodhur, gjithsej, 12 mijë e 657 aksidente, ndërsa në vitin 2021 numri i aksidenteve ishte rritur...

Të fundit nga rubrika