Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë në kuadër të Javës Kulturore Spanjolle

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Enrique do të jetë në Tiranë më 30 qershor, ndërsa Martin më 20 korrik. Të dy do të performojnë në sheshin Skënderbeu në Tiranë në kuadër të Javës Kulturore Spanjolle.

Në llogarinë e tij me 8 milionë ndjekës, këngëtari i njohur Ricky Martin është shprehur i lumtur se do të jetë në Tiranë, ai shpreson se të gjithë do të bashkohen në koncertin e tij të parë në Tiranë.

“Po!!!! Shumë i lumtur të njoftoj se do të jem në Tiranë, Shqipëri më 20 korrik me koncertin tim Simfonik dhe Orkestrën Kombëtare të Tiranës,shpresoj që të gjithë të mund të më bashkoheni në koncertin tim të parë në Shqipëri” ka shkruar Martin në llogarinë e tij në Facebook.

Ricky Martin është këngëtar, kompozitor dhe aktor i njohur.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika