Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë në kuadër të Javës Kulturore Spanjolle

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Enrique do të jetë në Tiranë më 30 qershor, ndërsa Martin më 20 korrik. Të dy do të performojnë në sheshin Skënderbeu në Tiranë në kuadër të Javës Kulturore Spanjolle.

Në llogarinë e tij me 8 milionë ndjekës, këngëtari i njohur Ricky Martin është shprehur i lumtur se do të jetë në Tiranë, ai shpreson se të gjithë do të bashkohen në koncertin e tij të parë në Tiranë.

“Po!!!! Shumë i lumtur të njoftoj se do të jem në Tiranë, Shqipëri më 20 korrik me koncertin tim Simfonik dhe Orkestrën Kombëtare të Tiranës,shpresoj që të gjithë të mund të më bashkoheni në koncertin tim të parë në Shqipëri” ka shkruar Martin në llogarinë e tij në Facebook.

Ricky Martin është këngëtar, kompozitor dhe aktor i njohur.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika