Rifreskimi i enterierit këtë pranverë: Fokusohuni tek detajet

Së bashku me gardërobën, ndërrimi i sezoneve për disa sjell edhe ndryshime në ambientet e shtëpisë.

Kërkojmë përshtatje të enterierit me atmosferën e klimës, kështu pranvera sjell detaje ndryshe nga zymtësia e dimrit.

Si ta ndryshoni shtëpinë këtë sezon?

Duhet fillimisht të fokusoheni tek ngjyrat.

Largimi nga grija apo kafja e errët është hapi i parë drejt një zgjedhje të zgjuar.

Ndriçimi është një faktor kyç për sjelljen e pranverës në shtëpi, e këtu nuk po flasim për abazhurët, por për dritën natyrale. Nga ana tjetër, duhet të mendoni të luani me detajet, si për shembull: kombinimin e ngjyrës së jastëkëve.

Këto dhe shumë të tjera do t’ju ndihmojnë të ndryshoni shumëçka, me vetëm pak mundim.

Ja se çfarë duhet të bëni!

Mos përdorni bordura apo korniza të trasha;

Përpiquni të eliminoni perdet në dhomat e ndenjes;

Kombinoni ngjyrat e ndezura të jastëkëve;

Shtoni shtresa apo të tjera detaje me natyrë reflektuese;

Përdorni bezhë ose të bardhë për dhomat e gjumit;

Vendosni letër murale me lule;

Përdorni bimët si dekor. /Telegrafi

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika