Rikthehet ‘Detektivi’ me sezonin e ri

Të martën, pas dy sezoneve të garës me shumë emocione dhe me shikueshmëri të lartë, “Detektivi” rikthehet përsëri me sezonin e tretë, bashkë me moderatoren Edita Doli, nga ora 20:05 në RTV Dukagjini.

Si prodhim i televizionit Dukagjini, emisioni ”Detektivi” rikthehet me po të njëjtën tematikë, si kuizi më atraktiv në vendin tonë.

Pjesë e kuizit janë përzgjedhur personat që kanë kaluar fazën e testimit, duke u përgjigjur në pyetjet logjike. Me përgjigjet e sakta, ata kanë hyrë në garën për çmimin e madh.

Gjithashtu, përpos cmimit kryesor, do të ketë shpërblime edhe për gjysmëfinalista dhe finalistat e mbetur të garës.

Detektivi do të fillojë garën me nga tre kandidatë, e kuizi më pas do të vazhdojë me garën njësoj, por në gjysmëfinale do të shkojnë vetëm ata të cilët kalojnë të gjitha fazat e garës.

Emisioni do të transmetohet çdo të martë, me fillim nga ora 20:05 në RTV Dukagjini.

Shija e redaktorit

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

“You have no idea”, paradoksi i jetës së përditshme

Si të shprehim diçka që s’mund të thuhet? Si ta artikulojmë të paartikulueshmen? Si ta mendojmë të pamendueshmen? "You have no idea" (Ju s'e...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika