Rikthehet në trend stili i Marilyn Monroe – Këto pantallona do t’i shikoni gjithandej

Pantallonat Capri tani janë shtuar në listën e tendencave të modës të viteve '90 dhe fillim të viteve 2000 që do të rikthehen në vitin 2024

Marilyn Monroe

Listës së tendencave të modës të viteve ’90 dhe fillimit të viteve 2000 që do të rikthehen në 2023, tani i janë shtuar pantallonat capri.

Ndryshe nga pantallonat shtrat të shkurtër dhe disa stile të tjera të diskutueshme, ato janë të rehatshme dhe praktike. Ato mund të vishen në zyrë ose të kombinohen me një këmishë dhe të sheshta për të dalë.

Capri ishin të njohura në vitet 1950 dhe 1960 dhe u dashuruan nga superyjet si Brigitte Bardot, Marilyn Monroe dhe Audrey Hepborn.

Trendi u rikthye në vitet ’90, kur supermodelet si Linda Evangelista, Christy Turlington dhe Naomi Campbell i shtuan ato në garderobën e tyre.

Në vitet 2000, ai u bë stili i preferuar i vajzave si Paris Hilton, Nicole Richie dhe Lindsay Lohan.

Muajin e kaluar modelja Gigi Hadid u shfaq në Nju Jork e veshur me pantallona capri dhe më pas Alexa Chung iu bashkua trendit.

Dhe në fakt ky është një nga trended që pritet të përqafohet gjerësisht.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika