Rikthehet sërish në ekran “Game of Thrones”

Temperaturat do të rriten shumë këtë verë, falë disa zjarreve të dragoit që do vijnë nga sezoni i ri i serialit “Game of Thrones”.

“Game of Thrones” do rikthehet në ekran për pak muaj, por këtë herë me titull pak më ndryshe ”House of the Dragon”.

House Of The Dragon Photos
Seriali ”House of the Dragon”

Kjo bëhet e ditur nga kompania televizive, Home Box Office, e cila njoftoi se ky serial do të ketë premierën të dielën, më 21 gusht.

House Of The Dragon Photos
”House of the Dragon”

Bazuar në romanin “Fire & Blood” të George RR Martin të vitit 2018, seriali është vendosur 200 vjet përpara ngjarjeve të serialit televiziv origjinal “Game of Thrones”, dhe do të përshkruajë historinë e Shtëpisë Targaryen përpara rënies së tyre nga pushteti dhe uzurpimit të mëvonshëm në duart e House Baratheon.

Shija e redaktorit

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

“You have no idea”, paradoksi i jetës së përditshme

Si të shprehim diçka që s’mund të thuhet? Si ta artikulojmë të paartikulueshmen? Si ta mendojmë të pamendueshmen? "You have no idea" (Ju s'e...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika