Rikthehet sërish në ekran “Game of Thrones”

Temperaturat do të rriten shumë këtë verë, falë disa zjarreve të dragoit që do vijnë nga sezoni i ri i serialit “Game of Thrones”.

“Game of Thrones” do rikthehet në ekran për pak muaj, por këtë herë me titull pak më ndryshe ”House of the Dragon”.

House Of The Dragon Photos
Seriali ”House of the Dragon”

Kjo bëhet e ditur nga kompania televizive, Home Box Office, e cila njoftoi se ky serial do të ketë premierën të dielën, më 21 gusht.

House Of The Dragon Photos
”House of the Dragon”

Bazuar në romanin “Fire & Blood” të George RR Martin të vitit 2018, seriali është vendosur 200 vjet përpara ngjarjeve të serialit televiziv origjinal “Game of Thrones”, dhe do të përshkruajë historinë e Shtëpisë Targaryen përpara rënies së tyre nga pushteti dhe uzurpimit të mëvonshëm në duart e House Baratheon.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika