Rita Ora dhe Kate Beckinsale duken magjepsëse në darkën e “Oscars” në Los Angeles

Rita Ora dhe Kate Beckinsale dukeshin të pabesueshme teksa morën pjesë në darkën e “Oscar” të Vas J Morgan dhe Michael Braun në Los Angeles

Rita Ora dhe Kate Beckinsale dukeshin të pabesueshme teksa morën pjesë në darkën e “Oscar” të Vas J Morgan dhe Michael Braun në Los Angeles të enjten në mbrëmje (9 mars).

Këngëtarja, 32 vjeçe, shfaqi dhëmbin prej ari teksa dhuroi buzëqeshje verbuese për kamerat.

Rita tregoi figurën e saj të pabesueshme me një bluzë të zezë rrjetë dhe pantallona të tejdukshme me bel të lartë.

Ylli i muzikës dukej e mahnitshme teksa kombinoi pamjen me një palë taka të zeza dhe e kompletoi atë me një pallto me pupla bezhë.

Ndërkohë aktorja 49 vjeçe, Beckinsale dukej magjepsës me një fustan jeshil dhe rozë me detaje argjendi të përshtatur me takat e saj.

Kate u pa me një makijazh të theksuar dhe flokët e saj i la në një bisht teksa pozonte për një sërë fotosh të mrekullueshme me Ritën.

Kjo dalje e Ritës vjen pasi zbuloi se legjenda e muzikës Prince e frymëzoi atë të merrte kontrollin e katalogut të saj muzikor ndërsa ajo luftonte ligjërisht me labelin diskografike të Jay Z, Roc Nation.

Rita Ora

Këngëtarja nënshkroi një marrëveshje të re me BMG Media, duke shënuar një ‘kapitull të ri’ me agjencinë, klientët e së cilës përfshijnë Kylie Minogue, 5SOS, KSI dhe Run The Jewels.

Rita, albumi i fundit i së cilës “Phoenix” u publikua në vitin 2018, tani ka zbuluar se ishte Princi që i dha asaj këshillat e nevojshme për të marrë sundimin e karrierës së saj muzikore.

Ylli ka rrëfyer më parë se ajo ‘kishte frikë për karrierën e saj’ gjatë betejës së saj ligjore me ish-labelën e saj diskografike, Roc Nation, e cila është në pronësi të Jay Z.Duke folur për betejën gjyqësore, e cila e ndaloi atë të bënte muzikë për pesë vjet, Rita pranoi se stresi i situatës e la padyshim ‘të frikësuar’.

“Patjetër që kisha pak shqetësim dhe po, kisha frikë për jetën time, sepse kjo është jeta ime. Muzika ime është gjithçka që di, kështu që për mua isha padyshim e frikësuar”, u shpreh ajo në vitin 2019.

Duke folur për Daily Star, Rita vazhdoi: “Nuk e di nëse depresioni është fjala e duhur, por padyshim që u frikësova”.

“Jam shumë i emocionuar për muzikën e re për të cilën kam punuar dhe mezi pres ta ndaj me të gjithë ju. Këtu është një kapitull i ri! Shihemi të gjithë së shpejti”, ka thënë artistja.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika