Rita Ora shkëlqen në mbrëmjen gala, amFar

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, ka shkëlqyer bashkë me të ëmën dhe motrën e saj në gala-mbrëmjen e amFAR, që është organizuar në mbështetje të kërkimeve për HIV/AIDS

Rita Ora

Rita ishte e veshur me një fustan të tejdukshëm ku dukej mjaft eksplicite, duke shfaqur kështu linjat e saj trupore në materialin transparent.

Edhe motra e saj Elena kishte veshur një fustan rrjetë që tregonte të brendshmet e saj, kurse mamaja e saj, Vera, kishte veshur një fustan të bardhë elegant.

Rita Ora dhe nëna e saj Vera

Së fundi, Rita Ora pushtoi rrjetet sociale me performacën që pati në Hungari, ku një fans i dhuroi asaj flamurin serb, ajo e mori dhe këndoi me të në skenë, gjë për të cilën mori shumë kritika dhe reagime.

Rita Ora

Veshja e Orës për gala ishte e kompletuar me një gjerdan me jakë të ndezur, e cila përmbante disa shtresa të holla që rrotulloheshin sikur të mbështilleshin rreth qafës së saj.

Pjesa e veshur me diamant u plotësua me unaza me diamant po aq të ndezur për një përfundim vezullues.

Rita Ora

amfAR, Fondacioni për Kërkimin e SIDA-s, është një nga organizatat jofitimprurëse kryesore në botë, e dedikuar për mbështetjen e kërkimit mbi AIDS-in, parandalimin e HIV-it, edukimin për trajtimin dhe avokimin. 

Që nga viti 1985, amfAR ka investuar më shumë se 635 milionë dollarë në programet e saj dhe ka dhënë më shumë se 3,500 grante për ekipet kërkimore në mbarë botën.

Festivali i 80-të Ndërkombëtar i Filmit në Venecia organizohet nga La Biennale di Venezia dhe drejtohet nga Alberto Barbera.

Ai do të zhvillohet në Venice Lido nga 30 gushti deri më 9 shtator 2023 dhe njihet zyrtarisht nga FIAPF (Federata Ndërkombëtare e Prodhuesve të Filmit).

Festivali u hap me premierën e filmit italian të Luftës së Dytë Botërore Comandante, me regji të Edoardo De Angelis.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika