Rohde uron Prishtinën për fitimin e ofertës për organizimin e Lojërave Mesdhetare

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka uruar Kosovën pas vendimit që Lojërat Mesdhetare në vitin 2030, të mbahen në Prishtinë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka uruar Kosovën pas vendimit që Lojërat Mesdhetare në vitin 2030, të mbahen në Prishtinë.

Ambasadori Rohde, përmes një postimi në platformën “X”, ka thënë kjo shënon fillimin e një udhëtimi emocionues për organizatorët.

“Urime Prishtinës për fitimin e ofertës për organizimin e Lojërave Mesdhetare në vitin 2030!. Ajo shënon fillimin e një udhëtimi emocionues për organizatorët, i mbushur me punë të palodhur dhe mundësi të bollshme në skenën globale”, ka shkruar ai.

Ansambleja e Përgjithshme të Komitetit Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare njofton se Kosova do të jetë organizatore e Lojërave Mesdhetare që do të mbahen në vitin 2030.

Lexo dhe: Historike – Kosova organizon Lojërat Mesdhetare “Prishtina 2030”

Kandidatura e Kosovës ka marrë 55 vota pro dhe shtatë kundër.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika