Ronaldo i kundërpërgjigjet Messit me golin e penalltisë në miqësoren kundër PSG-së

Cristiano Ronaldo feston shënimin e një goli

Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e parë për klubin saudit kundër PSG-së.

Goli nga Ronaldo u shënua në minutën e 33-të nga vija e bardhë, me anë të penalltisë të cilën e fitoi vetë ai.

Tashmë ndeshja është duke shkuar baras me rezultat 1:1.

Ronaldo është duke luajtur ndeshjen e tij të parë në Arabinë Saudite kundër kundërshtarit të tij më të madh, Lionel Messi, teksa PSG-ja përballet me Riyadh All-Stars.

Atij i është dashur të presë për paraqitjen e tij të parë që nga bashkimi me Al Nassr për shkak të një pezullimi nga FA gjatë ditëve të tij në Manchester United.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

Të fundit nga rubrika