Ronaldo kthehet në Real Madrid për të stërvitur

Cristiano Ronaldo është rikthyer në terrenin stërvitor të Real Madridit, Valdebebas, katër vjet pas largimit nga klubi pas një periudhe ikonike në Santiago Bernabeu.

37-vjeçari u largua nga gjiganti spanjoll për në Juventus në verën e vitit 2018 dhe i njëjti, aktualisht mbetet  pa klub pasi ndërpreu marrëveshjen e tij me Manchester United.

Ronaldos iu dha leja nga Florentino Perez për të përdorur objektin stërvitor.

Ai stërviti vetë dhe larg grupit aktual të lojtarëve të Real Madridit

Ylli portugez, siç raportohet nga botimi spanjoll Relovo , është stërvitur i vetëm në objekt, pasi ai duket të mbajë veten në formë ndërsa kërkon një klub të ri pas daljes së vendit të tij nga Kupa e Botës.

Ronaldo ka qenë një agjent i lirë që kur ndërpreu kontratën e tij me Manchester United  muajin e kaluar, pas intervistës së tij shpërthyese me Piers Morgan.

Është një kthim i shpejtë për Ronaldon, duke qenë se shumica e lojtarëve po i japin vetes një javë për t’u çlodhur pas daljeve të tyre përkatëse nga Kupa e Botës.

Kontrata e tij me Manchester United u ndërpre pas intervistës së tij me Morgan, në të cilën ai tha se ndihej i ‘tradhtuar’ nga klubi dhe se ai ‘nuk e respektonte’ menaxherin Erik ten Hag.

Drama vazhdoi ta ndiqte atë në Kupën e Botës, pasi ai u largua nga trajneri Fernando Santos për ndeshjet e tyre në Kupën e Botës me Zvicrën dhe Marokun. Kjo çoi në raporte se ai kërcënoi të largohej nga Portugalia – diçka që ai dhe federata e futbollit të vendit e mohuan.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika