Ronaldo reagon pas raportimeve për largimin e tij nga Portugalia

Cristiano Ronaldo ka mohuar të gjitha thashethemet për t'u larguar nga Kupa e Botës

Pamje nga ndeshja e kaluar e Portugalisë kundër Zvicrës

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ka reaguar të enjten pas raportimeve se kishte kërcënuar trajnerin e Portugalisë, Fernando Santos, se do të largohet nga Kupa e Botës.

Ai, në një postim në rrjetet sociale, ka theksuar se Portugalia është e bashkuar për ta arritur ëndrrën në Kupën e Botës.

“Një grup shumë i bashkuar për t’u thyer nga forcat e jashtme. Një komb shumë i guximshëm për t’u frikësuar nga çdo kundërshtar. Një ekip në kuptimin e vërtetë të fjalës, që do të luftojë për ëndrrën deri në fund! Merrni një hap të besimit me ne! Hajde, Portugali”, ka shkruar ai.

Ndërsa, të enjten, Federata Portugeze e Futbollit ka sqaruar se Ronaldo, në asnjë moment, nuk ka kërcënuar largimin e tij nga kombëtarja e Portugalisë në Katar.

Po ashtu, është theksuar se raportimet që pretenduan se Ronaldo kërcënoi të largohej nga kombëtarja gjatë një bisede me trajnerin, Fernando Santos, nuk janë të vërteta.

Ndër të tjera, FPF ka theksuar se Ronaldo po ndërton një rekord unik në shërbim të kombëtares së tij, gjë e cila sipas tyre, është dëshmuar edhe në fitorën kundër Zvicrës.

Kombëtarja e Portugalisë, të shtunën do ta luajë ndeshjen çerekfinale ndaj Marokut.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

Hill: Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Të fundit nga rubrika