Rozeta Hajdari: Fëmijës i uroj shëndet e jetë të gjatë!

Ministrja e Industrisë, Ndërrmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari të dielën ka goditur një fëmijë me makinë në lagjen “Arbëria” në Prishtinë.

Hajdari doli me një postim në rrjetin e saj social Facebook, duke sqaruar se të dielën dy fëmijë kanë dalur papritur në rrugën “Arbëria”, dhe njëri prej tyre është goditur me makinë.

“Me shqetësim menjëherë kam reaguar, duke i ofruar ndihmë fëmijës dhe e kam lajmëruar Policinë, e cila është marrë me gjithë evidencën e rastit”, ka thënë Hajdari.

Pamje të lagjes “Arbëria”

Më pas, Hajdari ka sqaruar se fëmija që është goditur me makinë nuk ka pasur lëndime të rënda, dhe ndjehet më mirë. Pas ekzaminimeve mjekësore fëmija ka shkuar në shtëpi.

Gazetari, Berat Buzhala ka reaguar me një status në “Facebook” : “E shkelin Kushtetutën. I shkelin fëmijët. Thonë: Fajet i ka Kushtetuta, fajin e ka fëmija. Veç këta s’kanë faj”.

Ndërsa, deputetja e PDK-së, Blerta Deliu Kodra në një status në “Facebook” ka thënë: “Fëmija shkoi e u përplas te makina dhe apo e kundërta. Ndonëse raste si ky mund të na ndodhin secilit, aman kujdes me deklarimet”.

 

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika