Rrahmani me shokë e kërkojnë fitoren ndaj Milanit

Në “Diego Armando Maradona Stadium” nuk do të ketë asnjë ulëse të lirë sonte.

Tifozët napoletanë do e përkrahin skuadrën e tyre të zemrës, në misionin për rikthimin e rezultatit ndaj Milanit.

Ndeshja e parë në “San Siro” përfundoi me rezultat 1-0 dhe rosonerët kanë përparsi, por gjithçka do vendoset në fushën e gjelbër.

Vendësit do jenë me tre mungesa, pasi Giovanni Simeone është I lënduar, kurse Min-jae Kim dhe Andre Zambo Anguissa mungojnë për shkak të kartonëve.

Por, fakti që Victor Osimhen është rikthyer nga lëndimi – është lajmi kryesor i ditës.

Në anën tjetër, mysafirët janë pa Simon Kjaer dhe Zlatan Ibrahimovic – që mbesin të dëmtuar.

Italia është gati për derbi.

Shija e redaktorit

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes Hungari-Zvicër

Zvicra e ka nisur jashtëzakonisht mirë Kampionatin Evropian që po mbahet në Gjermani. “Helvetikët” triumfuan 1:3 ndaj Hungarisë në ndeshjen e cila u zhvillua në...

Fillon ndeshja mes Spanjës dhe Kroacisë

Ka filluar ndeshja e parë e Grupit B mes kombtarës së Spanjës dhe  asaj të Kroacisë. Në këtë grup bëjnë pjesë edhe Shqipëria e Italia,...

Spanjë – Kroaci, formacionet zyrtare: De La Fuente dhe Dalic...

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë në Euro 2024. “La Roja” do të përballen me...

Të fundit nga rubrika