Rrotullohet autobusi në Bullgari, mes të lënduarve ka edhe fëmijë

Aksident në Bullgari të gjithë shtetas Serbe, 12 persona  të lënduar në mesin e tyre tetë fëmijë

Pamje nga aksidenti i autobusit

Të dielën e 14 gushtit është rrotulluar një autobus nga Serbia në autostradën e Trakës në Bullgari.

Nga aksidenti 12 persona  janë lënduar në mesin e tyre janë tetë fëmijë

Dhe po trajtohen në spitalin e Stara Zagorës, që është vendi më i afërt i aksidentit, raporton media serbe N1.

Sipas informatave për t’iu dalë në ndihme në vendngjarje kanë mbërritur dy autoambulanca, një zjarrfikës dhe disa mjete policie.

Raportohet se të gjithë udhëtaret janë shtetas të Serbisë dhe në autobus kanë qenë 48 persona.

Ata po ktheheshin nga Sunny Beach, pas pjesëmarrjes në festivalin në Nessebar, sipas mediave bullgare.

Gjithashtu televizioni publik bullgar bën të ditur se ende nuk dihet shkaku i aksidentit, por edhe se në autostradën për në Sofje është krijuar një bllokadë dhe kolona të gjata, si dhe është krijuar një korridor për mjetet e emergjencës.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika