Rrufeja godet një person në Rahovec, dërgohet në QKUK

Si pasojë e shkarkimeve të rrufesë është goditur një person nga Rahoveci, i cili është dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës

Ilustrim

Një person është goditur nga rrufeja në fshatin Fortesë në Rahovec dhe i njëjti për shkak të lëndimeve është përcjellë menjëherë në QKUK.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Shemsi Elezaj, ka thënë se personi i goditur nga rrufeja është në gjendje të rëndë.

“Një person i moshës madhore është goditur nga rrufeja në fshatin Bellacerkë (Fortesë). Prej familjarëve, personi është dërguar në Rahovec dhe për shkak të gjendjes së rëndë është dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në QKUK”, ka deklaruar ai, transmeton Telegrafi.

Ndërkaq gjatë muajve të fundit si pasojë e shkarkimeve të rrufeve kanë humbur jetën edhe dy persona tjerë.

Ndërsa, IKSHPK gjatë një apeli të mëparshëm ka këshilluar qytetarët që të kenë kujdes gjatë kohës që ka reshje atmosferike me bubullima.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika