Rusia sulmon fabrikën e çelikut Azovstal pas largimit të civilëve

Fabrika e çelikut Azovstal sulmohet nga Rusia me avionë dhe artileri të ndryshme

Pas largimit të një pjese të civilëve gjatë këtyre ditëve nga fabrika e çelikut Azovstal në Mariupol, raportohet se ende kanë mbetur të bllokuar edhe rreth 200 civilë. Këta civilë thuhet se janë në shënjestër të aviacionit dhe artilerisë ruse.

Civilët e bllokuar brenda fabrikës kanë thënë se bombardimet nuk janë ndalur asnjëherë.

Ndërsa presidenti i Këshillit Evropian, Charles Micheal ka thënë se është i bindur për sanksionet e afërta të naftës ndaj Rusisë, transmeton “The Guardian”.

Ukrainë

 

Pritet të vazhdojë evakuimi i civilëve nga Azovstol-i

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika