Salernitana rikthen trajnerin që e shkarkoi para dy ditësh

Davide Nicola rikthehet në pozicionin ku u shkarkua dy ditë më parë, ka njoftuar vet Nicola

Davide Nicola

Davide Nicola është kthyer në postin e trajnerit te Salernitana, dy ditë pasi u shkarkua nga drejtuesit e klubit pas humbjes 8:2 nga Atalanta.

Nicola u shkarkua të hënën dhe klubi nuk arriti të gjejë një trajner për ta zëvendësuar 49-vjeçarin që ishte në krye të Salernitanas prej shkurtit të vitit të shkuar.

Davide Nicola

Në mungesë të opsioneve, drejtuesit e klubit kanë ftuar sërish Nicolan të rikthehet në postin e tij dhe ta drejtojë ekipin deri në fund të sezonit.

Nicola ka njoftuar në rrjetet sociale se është rikthyer te Salernitana, pasi presidenti i klubit, Danilo Iervolino e kishte thirrur në telefon.

“Mora një telefonatë nga presidenti dhe u dakorduam të rikthehem në krye të ekipit. Unë besoj në këtë ekip dhe jam i bindur se do ta sigurojmë mbetjen në Serie A”, ka shkruar Nicola.

Pas 18 xhirove të luajtura në Serie A, Salernitana zë vendin e 16-të në tabelë me 18 pikë të mbledhura.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Detaje nga rasti ku ishte përfshirë Nysret Cena, Gjykata e...

Nysret Cena është personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik. Ai ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Të fundit nga rubrika