Salernitana rikthen trajnerin që e shkarkoi para dy ditësh

Davide Nicola rikthehet në pozicionin ku u shkarkua dy ditë më parë, ka njoftuar vet Nicola

Davide Nicola

Davide Nicola është kthyer në postin e trajnerit te Salernitana, dy ditë pasi u shkarkua nga drejtuesit e klubit pas humbjes 8:2 nga Atalanta.

Nicola u shkarkua të hënën dhe klubi nuk arriti të gjejë një trajner për ta zëvendësuar 49-vjeçarin që ishte në krye të Salernitanas prej shkurtit të vitit të shkuar.

Davide Nicola

Në mungesë të opsioneve, drejtuesit e klubit kanë ftuar sërish Nicolan të rikthehet në postin e tij dhe ta drejtojë ekipin deri në fund të sezonit.

Nicola ka njoftuar në rrjetet sociale se është rikthyer te Salernitana, pasi presidenti i klubit, Danilo Iervolino e kishte thirrur në telefon.

“Mora një telefonatë nga presidenti dhe u dakorduam të rikthehem në krye të ekipit. Unë besoj në këtë ekip dhe jam i bindur se do ta sigurojmë mbetjen në Serie A”, ka shkruar Nicola.

Pas 18 xhirove të luajtura në Serie A, Salernitana zë vendin e 16-të në tabelë me 18 pikë të mbledhura.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika