Samiti për Ukrainën, Zelensky takohet me Ramën në Tiranë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në Tiranë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u takua me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në Tiranë, para mbajtjes së samitit për Ukrainën.

Në samit do të marrin pjesë disa liderë të Evropës juglindore.

E mërkura e 28 shkurtit sjell presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe disa liderë të Evropës juglindore në kryeqytetin e Shqipërisë, me ftesë të kryeministrit Edi Rama, për mbajtjen e samitit për Ukrainën.

Udhëheqësi ukrainas ka mbërritur në Tiranë pak para mesnatës, sipas ministrit shqiptar për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

Kjo do të jetë vizita e parë e Zelenskyt në Tiranë, e cila vjen pak ditë pasi u bënë dy vjet prej se Rusia nisi pushtimin në shkallë të plotë të Ukrainës.

Mbahet sot samiti për Ukrainën në Tiranë, kjo është agjenda

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika