San Sebastian Cheesecake – Ku me honger në Stamboll?

San Sebastian Cheesecake, ëmbëlsira më e shijshme në vend

San Sebastian Cheesecake, e njohur edhe si torta baske e djegur, është një nga ëmbëlsirat e njohura të konsumuara në Stamboll këto ditë. Klientët rreshtohen për minuta të tëra për të blerë një fetë dhe kur e marrin, e ndajnë atë në rrjetet sociale për triumfin e tyre duke ngrënë një të tillë.

Hajde, mos u ndal merr ofertën më të mirë të Max Travel dhe Let’s go në Stamboll.

Si në çdo temë, tendencat në ushqim dhe ëmbëlsirë po ndryshojnë me shpejtësi. Të gjithë i sugjerojnë njëri-tjetrit vende të këndshme apo shije të reja. Që disa gjëra të bëhen trend, përveç kësaj situate të folur, duhet të shpërndahen edhe në rrjetet sociale.

MAX TRAVEL do të ndaj me ju vendet ku mund të hani cheesecake San Sebastian në Stamboll për ata që e kanë provuar në një vend të vetëm dhe ata që nuk e kanë provuar kurrë.

Ilustrim

Viyana Kahvesi Galata

Keni parasysh ato video/tik-tok me atë Cheesecakun e famshëm të mbushur me cokollatë sipër dhe Kullën Galata në sfond?

Është Cheesecake San Sebastian, dhe vendi më i mirë pranë Kullës Galata ku do ta gjeni është Vienna Kahvesi Galata. Shijojeni deri në fund, por mos harroni të postoni një story në Instagramin tuaj.

Ilustrim

B. Blloku – Beşiktaş

I hapur nga 2 motra, B. Blok, i cili fillimisht ishte një vend i njohur për dyqanin e tij të vogël dhe ëmbëlsirat, tani është vendi që të vjen ndërmend kur përmendet San Sebastian Cheesecake. Fama e tij është përhapur në të gjithë Stambollin. Ajo ofron një festë të ëmbël për klientët e saj në Beşiktaş Akaretler, në një vend shumë qendror.

Cheesecake kremoze do të jetë zgjedhja juaj e parë në B. Blok, sigurisht, por duhet të shijoni edhe biskotat e tyre dhe brownie me çokollatë të bardhë. Megjithatë, ia vlen të kujtojmë se gjatë ditëve të javës mbyllet në orën 21.00 dhe mbyllen edhe të dielave.

Ilustrim

TazeTatlı

TazeTatlı është në fakt një platformë porositjeje në internet. Nëse thoni se shtëpia është vendi më i mirë për të ngrënë San Sebastian Cheesecake, mund të porosisni ëmbëlsira të freskëta nga këtu.

Ilustrim

Zula – Harbiye

Duke e rritur reputacionin e saj dita ditës me shijet e tre kuzhinierëve të mirë të ngrënies që kanë punuar së bashku për shumë vite, Zula është një nga vendet më të mira për të ngrënë San Sebastian Cheesecake. Përpara ëmbëlsirës, ​​mund të përjetoni shije të pasura në rrugë nga hamburgerët deri te tacos nga duar të ndryshme.

Ilustrim

Rafine Espresso Bar – Kadıköy

Rafine, e cila hapi dyert e saj si një kafene e gjeneratës së tretë duke ofruar metoda të ndryshme për klientët e saj në vitin 2014, tregon të njëjtin kujdes edhe për ëmbëlsirat e saj që shkojnë mirë me kafetë e saj.

Është një kandidat për të qenë vendi i parë për adhuruesit e kafesë dhe ëmbëlsirave që do të ndalen për San Sebastian Cheesecake. Reputacioni i tij po rritet për shkak të vizitës së Vedat Milorit në vend pak kohë më parë.

Ilustrim

Karemel Lab Bakery & Patisserie – Etiler

Karemel është një dyqan ëmbëlsirash ku mund të gjeni shumë ëmbëlsira në të njëjtën kohë dhe në mënyrë të shijshme. Ndërsa u ofron klientëve të saj sallata, drithëra, pasta dhe biskota dietike gjatë ditës, është një destinacion i shpeshtë për adhuruesit e ëmbëlsirave dhe ata që duan të provojnë San Sebastian Cheesecake.

Ilustrim

Këto janë vetëm disa nga vendet që kemi përzgjedhur për ju, por sigurisht që do të sigurohemi që gjithmonë të gjeni ofertat më të mira tek ne për udhëtimet tuaja. Oferta ju pret tre ditë shëtitje në Stamboll.

Të fundit nga rubrika