Së shpejti libri “Kosova– nyje e (pa) zgjidhur” në dy vëllime me autor Fahri Musli

Gazetari Fahri Musliu. Foto: AlJazeera Balkans

Shkrimtari, Fahri Musliu, përmes një postimi në rrjetin social “facebook” ka njoftuar se gjatë muajit nëntor do të vijë një libër dokumentar, me 70 intervista.

“Kosova-nyje e (pa) zgjidhur” me dy vëllime, do të jetë libri i tretë dokumentar i botuar gjatë 2023.

“Ky është libri, i treti dokumentar i botuar gjatë këtij viti, me mbi 700 faqe, përmban 48 intervista që kam zhvilluar e botuar me personalitete të ndryshme politike, shkencore e intelektuale serbe e shqiptare (Serbi e Kosovë) në periudhën prej vitit 1985-2005, dhe 25 intervistat që i kam dhënë unë për mediat e ndryshme prej vitit 2001 deri 2020”, ka shkruar Musliu.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika