Sekretet e stilit për sezonin veror 2023

Zbulo trendet më të freskëta të stilit veror për sezonin 2023 dhe disa këshilla për t'u veshur me stil në ditët e nxehta të verës

Fotografi nga Vogue

Sezoni i verës mund të jetë sfidues për t’u veshur, pasi temperatura e lartë dhe lagështia e madhe bëjnë që të ndihemi të përgjumur dhe të papërballueshëm në veshje.

Megjithatë, ka disa mënyra të besueshme për të kombinuar rroba në mënyrë që të jemi të freskët dhe të rehatshëm.

Vishni veshje me ngjyra të çelura

Zgjidhni ngjyra të lehta dhe fustane të bardha dhe këmisha me kopsa, të cilat reflektojnë, në vend që të thithin rrezet e diellit.

Zgjidhni për mëngë pa mëngë ose të lirshme. Kur bëhet fjalë për veshjet verore, synimi është që të keni sa më shumë ajrim. Ju nuk duhet të shkoni plotësisht pa rripa, por merrni parasysh xhamat pa mëngë dhe bluzat me supe ose me mëngë të fryra.

Qëndroni larg veshjeve të ngushta

Veshjet e lirshme janë opsioni juaj më i mirë për të qëndruar të freskët gjatë verës.

Mbështetuni te fustanet

Veshjet nuk janë vetëm për raste të veçanta. Një fustan veror i rehatshëm është një opsion i lehtë për ditët kur nuk dini çfarë të vishni. Vera është koha e përkryer për të nxjerrë në pah minifustanet, fustanet dhe minifundet tuaja, por është mirë që të shkoni edhe më gjatë.

Për një pamje verore boho, zgjidhni një fustan maxi pa mëngë ose një fund të gjatë.

 

Vishni sandale lëkure

Flip-flops janë të shkëlqyera për të shkuar në plazh, por për të veshur pamjen tuaj, zgjidhni sandale me rripa ose espadrilles, të cilat ende i lënë gishtat tuaj të marrin frymë.

Sandalet prej lëkure vijnë në opsione komode që do të duken më elegant në çfarëdo kombinimi tuajin.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika