Sekuestrohen 8 kilogramë kanabis në Tropojë, vihen në pranga 3 persona

Policia e Shtetit ka njoftuar këtë të shtunë se nga operacioni policor në Tropojë janë gjetur rreth 8 kilogramë kanabis, armë zjarri dhe municion luftarak në një automjet. Policia e Shtetit ka vënë në pranga 3 persona. Këto materiale i janë dorëzuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Tropojë

Policia e Shtetit
Të shtunën e 5 gushtit, Policia e shtetit ka sekuestruar drogë, armë zjarri dhe municion luftarak në Tropjë.
Përmes një postimi në Facebook, Policia e shtetit ka treguar se vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për goditjen e veprimtarive kriminale në fushat e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje.
Pamje të postuara nga Policia e Shtetit në Facebook
“Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Rrjeta”, i zhvilluar nga DVP Kukës, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Tropojë, Forcën e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit dhe me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë”.
Ndër të tjera, opinioni i gjerë njoftohet se nga ky operacion policor është gjetur se 3 shtetas qarkullonin me rreth 8 kilogramë kanabis dhe armë zjarri në automjet. Sipas Policisë, ata janë vënë në pranga dhe këto materiale i janë dorëzuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Tropojë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika