Sekuestrohen rreth 18 kg marihuanë në autostradën Prizren-Veri

Policia e Kosovës, të mërkurën në autostradën Prizren-Veri, pas një operacioni policor ka sekuestruar rreth 18 kg marihuanë, ndërsa dy të dyshuar janë ndaluar në lidhje me këtë rast

Ilustrim

Policia e Kosovës, të mërkurën ka njoftuar, se Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, në rrotullimin hyrje-dalje në autostradën Prizren-Veri ka ndaluar dy vetura të dyshuara ku gjatë kontrollimit të tyre janë gjetur një qese e plastikës dhe një valixhe me 36 paketime substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë, me peshë gjithsej rreth 18 kilogramë(kg).

Sipas njoftimit të Policisë, gjatë zhvillimit të operacionit në cilësi të provave materiale janë sekuestruar një veturë e tipit Renault dhe një veturë e tipit Audi me targa vendore.

Në këto vetura janë gjetur telefona mobil si dhe prova të tjera materiale që ndërlidhen me rastin.

“Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori kompetent dhe me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake janë kontrolluar shtëpitë dhe objektet përcjellëse të personave të dyshuar, ku gjatë kontrollimit të tyre nuk është gjetur asgjë e dyshimtë”, thuhet në komunikatën për media.

No photo description available.

Me vendim mbi ndalimin e personave, dy të dyshuarve meshkuj(kosovarë) u është caktuar masa e ndalimit, ndërsa një person tjetër i dyshuar mashkull(kosovar) gjendet në arrati.

Sipas Policisë, të gjitha dëshmitë lidhur me rastin janë fotografuar dhe tërhequr nga Njësia e Krim Teknikës, ndërsa rasti vazhdon të hetohet nga njësitë kompetente policore.

No photo description available.

 

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika