Selena Gomez duket magjepsëse në festën e ditëlindjes së saj të 30-të

Selena Gomez mbushi 30 vjeç më 22 korrik, kështu edhe duke shënuar momentin historik në modën madhështore. Të shtunën në mbrëmje, ajo mbushi shtëpinë e saj në Los Anxhelos me mijëra trëndafila dhe organizoi një festë ditëlindjeje, ku shkëlqeu me pamjen e saj

Selena Gomez, gjatë hyrjes në festën e ditëlindjes së saj

Selena Gomez mahniti të ftuarit teksa zbuloi pamjen e saj magjepsëse në festën e ditëlindjes së saj të 30-të.

Të martën, në Instagram Selena ndau fotot e saj të mrekullueshme nga ditëlindja me një fustan ngjyrë rozë të pastër nga kompania e modës Versace.

Selena u shfaq me klas me fustanin e saj tërheqës, i cili ishte i dizajnuar me një tyl rozë vezullues, që ekspozonte këmbët e saj pjesërisht nga një shtresë më e hollë e zbukuruar me kristale ngjyrë rozë.

Ylli 30-vjeçar me një postim në rrejtin social Instagram, falënderoi Versace dhe stilistët e saj.

Veshja e saj kishte një mbështjellje rreth shpatullave, për të krijuar mëngë të shkurtra dhe kishte një zgjatje, të cilin e mbante mbi krahun e saj, derisa po zbriste nga shkallët me një vajzë të vogël, e cila ishte e veshur me një fustan të bardhë të lezetshëm.

Selena Gomez

Flokët i kishte të larguara nga fytyra që zbulonte më shumë format perfekte të fytyrës së saj, gjithashtu kishte vendosur edhe vath të rrumbullakët me perla të bardha.

Selena e kompletoi look-un duke ngritur shtatin e saj pesë centimetra me taka argjendi.

Në një postim shoqërues, Selena ka ndarë edhe disa nga fotot me efektin bardh e zi që i janë realizuar në festën e saj gjatë fundjavës.

Foto nga Selena Gomez

Në mbishkrimin e saj të gjatë, ajo sinjalizoi se ishte gati të hynte në të 30-at me ‘mësimet’ e të 20-ave në mendje.

“Të njëzetat e mia ishin një udhëtim nëpër momente të mira, të vështira dhe të bukura që nuk do t’i harroj kurrë. Secila prej tyre më ka formuar në personin që jam sot”, vazhdoi ajo.

Ylli i serialit më të ri, “The Only Murders In The Building”, shtoi se ajo inkurajohej nga miqtë dhe kolegët ‘të fortë, fuqizues’.

“Dua të bëj më të mirën për të marrë të bukurën dhe të dhimbshmen një ditë në një kohë dhe t’i lejoj të gjitha të më bëjnë mua më të mirën që mund të jem për veten/të tjerët/ju. Pas disa ditësh festime, zemra ime ndihet plot, mirënjohëse dhe mund të them që kanë filluar të më pëlqejnë shumë të 30-at”, vazhdoi ajo.

“Faleminderit shumë që jeni pjesë e jetës sime, ja një dekadë tjetër! Ju dua të gjithëve brenda dhe jashtë aq shumë sa dhemb!”, përfundoi shkrimin e saj.

Selena Gomez tani në një stil retro

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Osmani: Në Kosovë nënkryetare të Kuvendit e kemi një të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas emërimit të nënkryetarit të Kuvendit të Serbisë, Bozhidar Deliq, për të cilin ka thënë se ka...

Të fundit nga rubrika