Selimi: E vetmja vizitë që ka pasur kuptim është e Gërvallës në Izrael

Ish-ministri i Drejtësi Selimi Selim, ka folur për vizitat e krerëve të shtetit, ku ka thënë se nuk duhet të fokusohen vetëm në shtetet që e kanë njohur Kosovën

Selim Selimi Ish- Ministri i Drejtësi

Ish-ministri i Drejtësis, Selimi Selim, i ftuar tek emisioni  “Debat Puls”, në RTV Dukagjini, ka folur për vizitën e kryeministrit Kurti, në Shtetet e Bashkuar të Amerikës, të cilën e ka quajtur mister, pasi në agjendën e tij nuk dihet se me kë do të takohet .

“Ne e dijmë që kryeministri Albin Kurit, e konsideron vetën politikan të përmasave globale, edhe për atë arsye nuk e publikon agjendën, por është në interes të qytetarëve të dijnë se është pranishëm për Shtëpinë e Bardhë në Washington” ka deklaruar Selimi në Debat Plus.

Ai ka theksuar se të vetmen vizitë që e vlerëson është ajo e ministres Donika Gërvalla-Schwarz, në Izrael, e cila, sipas Selimit, është “ vizitë e planifikuar dhe ka qenë vizite punë ”.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika